اهمیت شیرآلات و کاربرد وسیع آنها در پلنهای صنعتی بر کسی پوشیده نیست. شیرآلات به دلیل تماس اجزای داخلی با سیال و شرایط مختلف سیال، دما، فشار، نوع عملکرد و البته وفور در شبکه های انتقال و توزیع سیالات نقشی اساسی در دوران بهره برداری داشته و همواره از مهمترین اجزای پلنت در طول دوره بهره برداری محسوب می شوند. انتخاب صحیح شیرآلات و البته رعایت استانداردهای ساخت و متریال به کار رفته در ساخت شیرآلات می تواند نگرانیهای بهره برداری و توقف خطوط را به حداقل رسانده، ضمن آنکه هزینه های تعمیرات، نگهداری و قطعات یدکی را در حد قابل توجهی کاهش دهد. تولید شیرآلات در انواع مختلف سایز، کلاس کاری، کلاس فشاری، محدوده دما، محدوده متریال درگیر باسیال و خارج آن، محدوده عملکردی، نحوه عملکردی و ... باعث شده است تا سازندگان شیرآلات و موسسه های استاندارد اقدام به تبیین استانداردهای بسیار زیاد و متنوع در خصوص طراحی و ساخت شیرآلات نمایند. درک صحیح از استانداردها در طراحی شیرآلات بسیار حائز اهمیت بوده و تعیین مشخصات شیرآلات بر اساس محدوده های عملکردی متفاوت دما، فشار، نوع سیال و ... مستلزم تجربه بالا و دانش فنی فراوان است. همچنین بر اساس پروسس تعریف شده در هر پلنت و متناسب با آن نحوه کنترل خطوط، نیاز به طراحی دقیق عملگرهای کنترلی شیرآلات و شیرهای کنترلی داشته که طراحی آنها نیاز به آگاهی از شرایط یوتیلیتی سایت، نحوه کنترل سیستم و نحوه عملکرد عملگرها و شیرهای کنترلی دارد.
در صورت درخواست کارفرمایان، نیروهای متخصص در شرکت صبا تجهیز بازرگان  برای مشاوره، طراحی، تهیه و یا تکمیل  لیست اقلام خرید انواع شیرآلات، عملگرها و شیرهای کنترلی بر اساس آخرین استانداردهای سازندگان شیرآلات، موسسات تحقیقات و استانداردهای صنعتی شیرآلات و  هندبوکها برای انواع پلنتهای صنعتی آمادگی ارائه خدمات دارند. این شرکت بر پایه سالها تجربه و همکاری با سازندگان معتبر امکان تامین تمام انواع شیرآلات، عملگرها و شیرهای کنترلی برای مشتریان خود بر اساس لیست پیشنهادی سازندگان و یا وندور لیست تایید شده کارفرمایان از سراسر گیتی را دارد. علاوه بر این با بهره گیری از پرسنل متخصص فنی وکارآزموده در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، صنایع فولاد، صنایع معدنی و حوزه آب امکان طراحی بهینه و ارائه خدمات مشاوره و پشتیبانی برای کارفرمایان عزیز نیز وجود دارد.
از جمله سازندگان که سابقه همکاری قبلی اعم از خرید و یا دریافت پیشنهاد فنی– مالی با آنها وجود داشته و بر اساس تفاهم مشترک امکان تامین کالا و واردات به ایران عزیز از آنها وجود دارد می توان به شرکتهای زیر اشاره کرد:
  • Georg Fischer کشور سوییس (انواع شیرآلات پلیمری)
  • Erhard کشور آلمان 
  • KSB کشور آلمان
  • InterApp کشور ایتالیا
  • Mankenberg کشور آلمان
  • Pruss کشور آلمان
  • Arflu کشور اسپانیا
  • Weir Power& Industrial  کشور انگلستان
  • Ace Valve کشور کره جنوبی