انواع لوله ها، اتصالات، فلنج ها، گسکتها و ... در انواع مختلف جنس، سایز، ضخامت، محدوده دمایی و فشاری و بسیاری دیگر از پارامترها در بیشتر پلانتهای صنعتی به کار گرفته می شوند. تنوع استانداردهای طراحی و ساخت باعث شده است تا اکثر شرکتهای صاحب دانش در حوزه های نفت، گاز، پتروشیمی، نیروگاه و صنایع فولادی و غیرفولادی اقدام به تهیه مدارک معیارها و ضوابط طراحی سیستم پایپینگ و همچنین مشخصات فنی  متریال پایپینگ کنند. بر این اساس بسته به نوع سیال، محدوده فشار و دمای کاری سیال و همچنین میزان خورندگی، سیالات به چندین کلاس دسته بندی شده و در هر کلاس برای تمام اجزای سیستم پایپینگ در تمامی سایزها مشخصات کامل ارائه می گردد. با توجه به تنوع انواع پلنتهای صنعتی در ایران، همچنین ورود شرکتهای بسیار با دانش منحصر به فرد خود، کارفرمایان و  تامین کنندگان نیاز به آگاهی کامل از استانداردهای مختلف و تجربه بالا در زمینه پایپینگ دارند. کارشناسان فنی شرکت صبا تجهیز بازرگان  با سابقه بالا در بحث طراحی، نصب و  خرید انواع پایپینگ، آمادگی ارائه انواع خدمات مشاوره به کارفرمایان محترم را دارند.
امکان تامین تمامی اجزای سیستم پایپینگ بر اساس استانداردهای طراحی و ساخت شامل
 ASTM, ASME, ANSI, BS, ISO, DIN EN ISO, IPS, JIS و سایر استانداردهای پایپینگ از تولیدکنندگان داخل و خارج کشور از شرق آسیا تا غرب اروپا وجود دارد. 
از جمله سازندگان که سابقه همکاری قبلی اعم از خرید و یا دریافت پیشنهاد فنی– مالی با آنها وجود داشته و بر اساس تفاهم مشترک  امکان تامین کالا و واردات به ایران عزیز از آنها وجود دارد می توان به شرکتهای زیر اشاره کرد:
-         Georg Fischer کشور سوییس (انواع لوله ها و اتصالات پلیمری)
-         SANDVIK کشور سوئد
-         VALLOUREC MANNESMANN OIL & GAS کشور فرانسه
-         THYSSEN KRUPP MANNEX کشور آلمان
-         ERNDTEBRUCKER EISENWERK GMBH آلمان و کره جنوبی
-         ILVA S.P.A کشور ایتالیا
-         LS METAL CO.,LTD کشور کره جنوبی
-         HEBEI HUIKE STEEL PIPES CO.,LTD کشور چین
-         SLS TUBES PVT.LTD کشور هند
-         BORUSAN MANNESMANN BORU کشور ترکیه
-         PT.BAKRIE PIPE INDUSTRIES کشور اندونزی